Haberler / Güncel Paylaşımlar

Koltuk nedir / Koltuk Ne işe Yarar?

Koltuk nedir / Koltuk Ne işe Yarar?
Gündelik hayatımızda sıkca kullandığımız koltuklar nasıl seçilir? nasıl kullanılır? vb soruları bu içeriğimizde bulabilirsiniz

Koltuk, kelime anlamı olarak iki mana taşımaktadır bunlardan bir tanesi ''omuz başının altında, kolun gövdeyle birleştiği yer koltuk'' anlamına gelmektedir. Koltuğun bir diğer anlamı ise ''sırtı ve kolları dayayacak yerleri olan, geniş ve rahat sandalye'' anlamına gelmektedir.
 
Koltuklar evlerde ofis ve işyerlerinde restoran ve cafelerde, hastanelerde kısaca insanın bulunduğu her alanda bulunmaktadır. koltuk ve koltuk takımı kullanımı evimizin dışında bir bekleme aracı olabilmektedir koltuklar bulundukları yerlere göre değişik amaçlar ile konumlandırılmıştır. Mesala koltuklar ofislerde iş görüşmeleri için kullanılırken park ve bahçelerde dinlenmek hava almak için kullanılmaktadır. otobüs ve araba toplu taşımalarda ise koltuk kullanımı ulaşım esnasında kişinin rahatlığı için tasarlanmıştır.
 
Koltuk kullanımında en hassas seçimi evlerimizde ki koltuk ve koltuk takımı seçiminde yapmaktayız, televizyon karşısında günün yorgunluğun atarker koltukların rahatlığı çok önemldir kimi zaman misafirlerimizi ağırladığımız koltuk ve koltuk takımlarımız kimi zamanda ise uzanıp küçük kaçamaklar yaptığımız yatak olabilmektedir. bu yüzden evilerimize koltuk seçerken olabildiğince hassas davranmaktayız. mobilya sekteründe uluslararası alanda çok iyi yerlerde bulunan ülkemizde arandığı taktirde onbinlerce çeşit koltuk ve koltuk takımı ile karşılaşılmaktadır. kimi aileler bir kaç yıl kullandıkları koltukları satıp yenisini alırken kimi aileler ise yıllarca aynı koltukları kullanmaktadır ekonomik durumlarına göre her bütceden koltuk ve koltuk takımları piyasada rahatlıkla bulunmaktadır kalitesine göre değişiklik gösteren koltuk ve koltuk takımlarında insanların göz onünden kaçırdığı bir ayrıntı ise kilit rol oynamaktadır koltuk takımları çıkması zor lekelere maruz kaldığı zaman ancak bir temizlik ihtiyacı duyulduğu aile bireyleri tarafından düşünülmektedir ancak bu çok yanlış dır. öyleki gündelik hayatımızda giydiğimiz elbiselerin kumaştır ve haftada bir kaç kez yıkanarak kullanılmaktadır. koltuk ve koltuk takımlarının da dış yüzeyleri de her hafta yıkanan koltuk ve koltuk takımları ile benzer özellikler taşımaktadır.
Bu yüzden koltuk yıkama işlemi çok önem taşımaktadır.
 
Koltukların kullanım alanlarına göre kirlenme hızları değişiklik göstermektedir. mesela ev koltuklarını yıkama aralığını üç ayda bir tavsiye ederken toplu taşıma araçlarındaki koltuk yıkama işlemini her ay yapılması gerektiğini tavsiye ediyoruz.
  
Profosyonel koltuk yıkama ve yatak yıkama hizmeti hakkında biligi almak için bizim ile iletişime geçiniz.

Etiker:
  • Koltuk
  • Koltuk Yıkama
  • Yatak Yıkama